В. В. САБАДАШ, А. Ю. КАЗБАН
(мова оригіналу – українська)
У статті досліджено макроекономічні аспекти митного регулювання, як основного механізму забезпечення ефективності торгової політики держави. На основі аналізу новітніх тенденцій торгово-економічних відносин та інтеграційних процесів у європейському просторі визначено основні переваги й недоліки існуючої системи національного митного регулювання зовнішньоторгових потоків. Досліджено соціально-економічні ефекти від вступу України до СОТ і укладання Угоди про асоціацію з ЄС у розрізі використання наданих преференцій для національних товаровиробників. У дослідженні визначено ключові тенденції й ризик-чинники, які в найближчій перспективі визначатимуть особливості застосування й спрямованість інструментів митного регулювання зовнішньої торгівлі України, а саме: торгово-економічні санкції; інтернаціоналізація торгівлі; зростання частки енергетичних товарів у загальній структурі світової торгівлі; посилення ролі міжнародних торгово-економічних об’єднань; проблеми забезпечення країнами продовольчої й екологічної безпеки. Критичний аналіз поточного стану й перспектив зовнішньоекономічної діяльності дозволив окреслити ключові тактичні й перспективні завдання для України у сфері зовнішньої торгівлі й митно-тарифного регулювання.
Ключові слова: зовнішньоекономічна діяльність, зовнішня торгівля, митне регулювання, тариф, преференції, ефект.
Розміщена в №2, 2014.
Інформація про автора(ів):
Сабадаш Віктор Володимирович, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки та бізнес-адміністрування Сумського державного університету, заступник директора Науково-дослідного інституту економіки розвитку МОН України і НАН України.
Казбан Артем Юрійович, магістрант кафедри маркетингу та управління інноваційною діяльністю Сумського державного університету.
Текст статті: завантажити.